ମାଉଥ୍ ୱାଶ୍ ବ୍ୟବହାର କରି କୋଭିଡ୍ -19 (କୋଭିଡ୍ -19) ରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିପାରିବେ ! ୟୁନିଲିଭର ପକ୍ଷରୁ ବଡ ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବିଶ୍ୱର ଅଗ୍ରଣୀ ଗ୍ଲୋବାଲ ଏଫଏମସିଜି କମ୍ପାନୀ ୟୁନିଲିଭର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବଡ଼ ଦାବି କରାଯାଇଛି । କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ନୂତନ ଫର୍ମୁଲା ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହାର ନୂଆ ମାଉଥ୍ ୱାଶକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାର 30 ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ 99.9 ପ୍ରତିଶତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦୂର କରାଯାଇ ପାରିବ | କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ନୂତନ ମାଉଥ୍ ୱାଶ୍ ବ୍ୟବହାର କରି କୋଭିଡ୍ -19 (କୋଭିଡ୍ -19) ରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିପାରିବେ | କମ୍ପାନୀ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ନୂଆ କରୋନା ପ୍ରତିରୋଧୀ ମାଉଥ୍ ୱାଶ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ କମ୍ପାନୀ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଏହି ମାଉଥ୍ ୱାଶ୍ ର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା କୋଭିଡ -19 ରୁ ଉପଶମ ମିଳିବ ନାହିଁ କିମ୍ୱା କରୋନା ବିସ୍ତାରକୁ ଏହା ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ନାହିଁ । ଏହା କେବଳ ମୁଖରେ ଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍ର ଜୀବାଣୁକୁ ମାରି ପାରିବ। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଲ୍ୟାବ ପରୀକ୍ଷଣରେ ମାଉଥ୍ ୱାଶ୍ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିବା ନେଇ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *